Виртуальный Луганск - Последние новости назад · 25.09.2009 · вперед Login:  Pass:  
  [ О проекте ][ Доска объявлений ] [ Карта Луганска ][ Новости Луганска ][ Прайс - листы ] [ Поиск по сайту ]

Як живуть в Луганській області фермерські господарства?

   / 19:58 25.09.09  

Як живуть в Луганській області фермерські господарства?
Мабуть мало знайдеться людей чи суб’єктів підприємницької діяльності, які б зі мною стали сперечатися з питання: чи легко працювати з землею, або здійснювати підприємницьку діяльність з землею.
Взяти землю в оренду — не проблема: сотні гектарів поблизу багатьох сіл просто нікому… віддати. Знайти кадри (професійних і відповідальних агрономів, механізаторів, комбайнерів) важкувато, але можливо. А далі — сідай на трактор, який залишився у спадок від розпаювання, і… сій, обробляй, збирай урожай та рахуй прибутки. Саме так деякі люди уявляють собі працю фермера. А як насправді живуть фермери? Що їх хвилює, які у них проблеми? І чи така вже легка праця на землі? Ми отримали ці відповіді від фермерського господарства і як завжди, коли у них великі проблеми і вони шукають допомоги та поради. Є в Луганській області Білокуракінському районі село Просторе , а там СЕЛЯНСЬКЕ (ФЕРМЕРСЬКЕ) ГОСПОДАРСТВО «ВІКТОРІЯ — К». Знаходиться вони ближче до Харкова ніж до Луганська, бо ми туди вирішили поїхати і поглянути як живуть і працюють фермери. А ще тому, що до СЕЛЯНСЬКОГО (ФЕРМЕРСЬКОГО) ГОСПОДАРСТВА «ВІКТОРІЯ — К» надійшло направлення на перевірку. Мета перевірки: дотримання вимог податкового та валютного законодавства. Перевірка виїзна планова. Але в план то перевірок СЕЛЯНСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО «ВІКТОРІЯ-К» потрапило не тому що великі латники, чи низька податкове навантаження,а лише після того, як відмовилося на вимогу працівника Білокуракинської МДПІ РЮМІНОЇ ГАЛИНИ ОЛЕКСІЇВНИ сплатити п’ять тисяч гривнів до державного бюджету( аванс) в рахунок сплати податку на додану вартість. При тому податковий орган знав, що господарство відповідно до Закону України «Про ПДВ» №168 від 03.04.97 року мав пільги відповідно до ст.11 п.11.29. Ну не було у господарства грошей, заплатили лише дві тисячі. Не допомогло. Перевірка!! Наслідки жахливі штрафи!! Як фахівець бухгалтерського та податкового обліку в березні 2008 року, коли вони вирішили стати членами ЛУГАНСЬКОГО РЕГІОНАЛЬНОГО ВІДДІЛЕННЯ СПІЛКИ ПІДПРИЄМЦІВ МАЛИХ СЕРЕДНІХ І ПРИВАТИЗОВАНИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ я їм відповіла: Валентина Герасімовна заплатіть по двум рішенням те, що вони нарахували, хоча вони не праві, а рішення від 05.03.2008 року №0000042300/0 на суму штрафних санкцій 44759,84 грн будемо оскаржувати до суду і шлях наш буде довгим.
То ось тільки наступив той час, коли ми прошли цей шлях. Суд визнав не чинним рішення Сватівської міжрайонної ДПІ від 05.03.2008 №0000042300/0 про застосування до СЕЛЯНСЬКОГО (ФЕРМЕРСЬКОГО) ГОСПОДАРСТВО «ВІКТОРІЯ — К» штрафних санкцій на суму 44759,84 грн., апеляційні інстанції залишили рішення першої інстанції в силі. Але іншого не могло бути, порушень не було. А ось чи дотримувалися законодавства податківці, то однозначно суд сказав своє слово – ні. Але якою ціною для СЕЛЯНСЬКОГО (ФЕРМЕРСЬКОГО) ГОСПОДАРСТВО "ВІКТОРІЯ – К?! Стреси, моральний ущерб, страшенні матеріальні збитки!! За цей час помер голова СЕЛЯНСЬКОГО (ФЕРМЕРСЬКОГО) ГОСПОДАРСТВО "ВІКТОРІЯ – К», а був же комбайнер, бойовий працьовитий. Приїздив до Луганська ми ж його бачили, розповідав про всі події, але коли ми вже завітали до СФГ «ВІКТОРІЯ-К», то на жаль його вже не стало.
За наслідками перевірки СЕЛЯНСЬКЕ (ФЕРМЕРСЬКЕ) ГОСПОДАРСТВО "ВІКТОРІЯ – К» понесло прямі матеріальні збитки в розмірі більше 100000 гривнів, а ще втрачені вигоди більше 400 000 тисяч гривнів. Податківці в умовах кредитування (тобто господарство взяло кредит) забрали право у фермерського господарства прийняти участь в державних, обласних програмах по відшкодування ставки кредиту, а крім того по державній програмі отримати відшкодування в розмірі 30% за сількогосподарчу техніку, яку придбали за кредитні кошти.Довідку видавали, що вони мають заборгованність по платежам до бюджету по наслідкам перевірки. Що ж робити?! Хто за це буде відповідати. То, які ж тут успіхи та здобутки.
Ну, що ж при всій повазі до Державної податкової адміністрації України і її всіх структурних підрозділів в умовах, коли вся країни знає, що банки не чекають вони вимагають все та вчасно: тіло кредиту, проценти і штрафи, ви не залишили вибору. Відповідно до ч. 3 ст. 13 Закону України « Про державну податкову службу в Україні» збитки, зчинені неправомірними діями посадових осіб органів державної податкової служби, підлягають відшкодуванню за рахунок коштів державного бюджету.
А ми говоримо про Європу. І, що повинні відповідати рівневі Європи, якщо туди йдемо. Ось і стоїмо однією ногою в Європі, а іншою, пробачте за грубість, у гною. Хочеться запитати у податківців? Ми, що в різних державах з Вами живемо. Мені Валентина Герасимівна сказала зрозумілі слова: «я знаю, що їсти хочуть всі і сьогодні і завтра». Так все просто і зрозуміло. Чому одні допомагають, а інші «мочуть».
Голова Державної податкової адміністрації України БУРЯК Сергій Васильович у відповідь на мої звернення по вище викладеному письмово відповів, що зробить кадрові зміни. То я запитаю у нього 28 жовтня 2009 року з трибуни зїзду Спілки України про це.


Голова Луганського регіонального відділення
Спілки підриємців малих, середніх і приватизованих
підприємств України

  1. І.БОГАЧЕНКО

 
 [ подробнее... ] posted by: svyat [ ]

РЕФОРМИ У МІСТІ ЛУГАНСЬКУ ПО «ПРИХВАТИЗАЦІЇ» Луганського обласного автовокзалу.

   / 19:54 25.09.09  

В  бізнес-середовищі постійно з’являються нові проблеми й перешкоди, які заважають розвитку підприємництва.
Причиною існуючих проблем є досі пануюча в України філософія неповаги до законів і, як наслідок, їх невиконання. При цьому неповага до законів властиві представникам державних та судових органів, органам місцевого самоврядування, а також суб’єктам підприємницької діяльності.
Підприємці – найбільш активна частина нашого населення. Малий та середній бізнес сьогодні повинен заявити про себе, не як ніша в економіці, а як соціальна сила, здатна обпертися на об’єктивні закони розвитку. Тому мета бізнес – асоціацій, організацій підприємців полягає в тому, щоб прийняти на себе лідерство не тільки по захисту та підтримці бізнесу, а також підвищити правову грамотність та нетерпимість до проявів свавілля та беззаконня.
Солодке слово приватизація. В  Україні вона проводилася як стратегічне перетворення, за допомогою якого «нічийну» власність передали власникам. Проведена приватизація із самого початку не містила потенціалу економічної ефективності. В  Україні є тільки окремі приклади ефективно працюючого приватизованого сектору, здебільш мають місце руйнування державного устрою та обкрадання громадян, які приймали участь в приватизації.
В результаті наймані працівники були викинуті на вулицю, стали безробітними, потім самостійно стали вирішувати своє працевлаштування, ставали підприємцями. Але майна, в якому треба здійснювати підприємницьку діяльність не мали. Виникла проблема де, яким чином здійснювати підприємницьку діяльність. Влада не почуває обов’язку перед ними.
03 грудня 2008 року КМУ видав розпорядження №1517-р, відповідно до якого готується до продажу цілісний майновий комплекс структурного підрозділу – об’єднання автобусних станцій Луганського обласного автотранспортного управління.
На виконання зазначеної ПКМ України видано наказ Фонду державного майна України від 22.01.2009 року №68 «Про затвердження Переліку об’єктів груп В.Г. та об’єктів агропромислового комплексу, які підлягають підготовці до продажу в 2009 році», наказом РВ ФДМУ по Луганській області від 30.01. 2009 року за №20 прийнято рішення про приватизацію державного майна цілісного майнового комплексу структурного підрозділу – об’єднання автобусних станцій Луганського обласного автотранспортного управління, яке знаходилося в оренді у ТОВ «ЛУГАНСЬКОГО РЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ АВТОБУСНИХ СТАНЦІЙ».
Наказом РВ ДМ від 23.02.2009 року №46 затверджено склад комісії з приватизації зазначеного об’єкту. До складу комісії ( кількісний та якісний склад не відомий), але відомо що з правом дорадчого голосу включено співробітників Управління Служби безпеки України в Луганській області, 3-го міжрегіонального відділу Антикорупційного бюро ГУБОЗ МВС України, обкому профспілки автомобільного транспорту і дорожнього господарства Федерації профспілок області.
Але чомусь суб’єки підприємницької діяльності перевізники та підприємці, які здійснюють свою підприємницьку діяльність в сфері громадського харчування залишають за «бортом» стосовно цих питань, почуваються викинутими, зруйнованими. Уних виникло дуже багато запитань та склалося враження, що йде «прихватизація» цілісного майнового комплексу структурного підрозділу – об’єднання автобусних станцій і від цієї приватизації знову постраждають, як і раніше фізичні особи підприємці самозаняті особи та перевізники АТП, які ледь вилізли з розрухи і сьгодні несуть на своїх плечах всі ризики підприємницької діяльності.
Тому вони ініціювали провести засідання регіональної галузевої ради підприємців транспорту та зв’язку, яка створена Розпорядження обласної державної адміністрації Луганської області №1012 від 15.09.2009 року на вимогу ПОСТАНОВИ КМУ №518 від 21.05.2009 року.
Відкрите засідання Луганської регіональної галузевої ради підприємців транспорту та зв’язку відбулося 24.09.09 року. Цікава річ з’ясувалася на засіданні, що ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ЛУГАНСЬКЕ РЕГІО-
НАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ АВТОБУСНИХ СТАНЦІЙ» керівник ІСАЄВ І. М. землю місцевої громади займає, підприємницьку діяльність здійснює, з суборендарів кошти за оренду землі бере, але само підприємство податок на землю чомусь до місцевого бюджету не сплачує. А правоохоронні органи та податківці не цікавляться. Мабудь з місцевим бюджетом у нас все гаразд і гроші не потрібні.
Не прозорі дії щодо питання приватизації державного майна цілісного майнового комплексу структурного підрозділу – об’єднання автобусних станцій Луганського обласного автотранспортного управління з боку РЕГІОНАЛЬНОГО ВІДДІЛЕННЯ ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ ПО ЛУГАНСЬКІЙ ОБЛАСТІ, які виражаються перш за все у відмові надати громадським організаціям інформацію щодо процесу приватизації державного майна цілісного майнового комплексу структурного підрозділу – об’єднання автобусних станцій Луганського обласного автотранспортного управління, яке знаходилося в оренді у ТОВ «ЛУГАНСЬКОГО РЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ АВТОБУСНИХ СТАНЦІЙ» спонукали громадські організації та регіональну галузеву раду підприємців транспорту та зв’язку провести громадські слухання з цього питання. Крім того, на жаль, відповіді на конкретні питання, які поставили депутати, лідери громадських організацій, суб’єкти підприємницької діяльності так і не отримали від КЕРІВНИКА ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ЛУГАНСЬКОГО РЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВ
ЛІННЯ АВТОБУСНИХ СТАНЦІЙ» ІСАЄВА Іси Магомедовича. Суб’кти підприємницької діяльності звернулися до учасників засідання: громадських організацій та Луганської регіональної галузевої ради підприємців транспорту та зв’язку прийняти відповідну РЕЗОЛЮЦІЮ.
А начальник РФДМ в Луганській області ПШЕНИЧНИЙ. М. М. взагалі не з’явився на громадські слухання. Чим порушив ПКМУ №976 від 05.11.2008 року та УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА України Про Забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики. Конституція України статті 102 та 117 передбачають кунституційні гарантії та обов’язковість виконання постанов КМУ.
Суб’єкти підприємницької діяльності запитують? А, що з цього думають правоохоронні органи, тобто не виконання норм Конституції України, та ПОСТАНОВИ КМУ начальником РФДМ в Луганській області.
( фото додається)

Голова Луганського регіонального відділення Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України
В.І.БОГАЧЕНКО
25.09.2009 року.

 80642 501433, 80509389209, 80508398130,
( Валентина ІВанівна) E-mail: konsult_LTD@list.ru
 
 [ подробнее... ] posted by: svyat keywords: реформи у мІстІ луганську по «прихватизацІЇ» луганського обласного автовокзалу.голова луганського регіонального відділення спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств україни // [ ]