Виртуальный Луганск - Последние новости назад · 04.07.2013 · вперед Login:  Pass:  
  [ О проекте ][ Доска объявлений ] [ Карта Луганска ][ Новости Луганска ][ Прайс - листы ] [ Поиск по сайту ]

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ

   / 12:16 04.07.13  

З метою попередження виникнення отруєння дітей під час приготування дитячого харчування на воді з індивідуальних колодязів Державна санітарно епідеміологічна служба України інформує, що у зв’язку з можливим надходженням паводкових та ґрунтових вод до джерел нецентралізованого водопостачання можливе виникнення випадків воднонітратної метгемогобінемії у дітей.
Зазначені випадки виникають при приготуванні дитячого харчування на воді з індивідуальних колодязів у якій вміст нітратів перевищує гігієнічні нормативи.
Однією із причин наявності нітратів у колодязях та каптажах є недотримання їхніми власниками вимог санітарного законодавства при облаштуванні та утриманні колодязів, що призводить до забруднення питної води та робить її непридатною для споживання людиною.
Державна санітарно епідеміологічна служба України рекомендує населенню дотримуватися наступних профілактичних заходів:
не використовувати воду з колодязів та каптажів джерел для приготування дитячого харчування;
місця влаштування бюветів, колодязів та каптажів джерел слід розташовувати на незабрудненій та захищеній території, яка знаходиться вище за течією ґрунтових вод на відстані не менше ніж 30 м від магістралей з інтенсивним рухом транспорту та не менше ніж 50 м (для індивідуальних колодязів — не менше ніж 20 м) від вбиралень, вигрібних ям, споруд та мереж каналізації, складів добрив та отрутохімікатів, місць утримання худоби та інших місць забруднення ґрунту та підземних вод;
територію поблизу колодязя, каптажу джерела чи бювету треба утримувати в чистоті та організовувати відведення поверхневого стоку;
у радіусі 50 м від бюветів, колодязів та каптажів джерел не дозволяється здійснювати миття транспортних засобів, водопій тварин, влаштовувати водоймища для водоплавної птиці, розміщувати пристрої для приготування отрутохімікатів та іншу діяльність, що може призвести до забруднення ґрунту та води;
не влаштовувати бювети, колодязі та каптажі джерел у місцях, що затоплюються, зазнають розмивів, зсувів та інших деформацій, на понижених та заболочених територіях".
Не рекомендую використовувати воду з колодязів та каптажів джерел для приготування дитячого харчування та для питних цілей, особливо в разі відсутності інформації щодо хімічного складу води джерела водопостачання, її безпечності в епідемічному відношенні та відповідності вимогам державних санітарних правил та норм «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДержСанПіН 2.2.4–171–10).
Також пропоную проводити лабораторний контроль за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками на відповідність вимогам державних санітарних правил та норм «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДержСанПіН 2.2.4–171–10) в лабораторії ЛМФ ДУ «Луганський обласний лабораторний центр Держсанепідслужбі України» за адресою: м.Луганськ, вул. В. Даля, 5 тел. (0642) 93–74–33.

Контактна інформація:

Заступник начальника відділу саннагляду ВСП Луганське міське управління Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області
Акберов Арзу Елгарогли
тел: 099 062–01–65
т/р: (0642)41–32–51

квартал Жукова, будинок 5 А, м. Луганськ , Луганська область, Україна, 91051,
тел./факс (0642) 41–42–56, E-mail: ses@lds.net.ua, jowtses@meta.ua
 
 [ подробнее... ] posted by: al [ ]