Главная / Культура / Театры / Луганський академічний український музично - драматичний театр

Луганський академічний український музично - драматичний театр


Адреса театру: вул. Оборонна, 11
Довідки за телефоном.: 92-20-83 (каса театру); 92-20-77; 92-20-81

Каса працює з 11-00 до 18-00, вихідний день - понеділок.

    Головною і знаковою подією 2002 р стало надання театру статусу “академічного”. Це визнання високого художнього рівня вистав, багаторічна, клопітка робота колективу в збереженні і розвитку духовних надбань української театральної культури, це невпинній пошук нової естетики та театральної мови в розкритті світогляду людини сьогодення.

    12 - 18 червня 2002 року театр втретє брав участь у Всеукраїнському фестивалі музичних прем’єр ”Мельпомена Таврії”, що проходив у Херсоні. На фестивалі були представлені музична драма “Свіччине весілля” І. Кочерги та драма – феєрія “Варавва” М.де Гельдерода. Театр був відзначений дипломом лауреата “За творчій пошук у поетичному осмисленні і сучасному прочитанні української класичної п’єси”. За високопрофесійне хорове звучання відзначена хормейстер І. Юсупова.

    У 2004 році музична драма І. Кочерги «Свіччине весілля» стала лауреатом фестивалю «Театральний Донбас» у м. Донецьку.

    У 2005 році у м. Дніпропетровську проходив фестиваль «Січеславна», де була представлена вистава до 60-річчя Дня Перемоги «Нам всім одна дісталась роль» режисера В. Московченко.

    Знаменним для театру виявився 2006 рік. На фестивалі «Театральний Донбас» була представлена «Титарівна» М. Кропивницького за Т. Шевченком. Тут відзначені В.Московченко (краща режисура), І. Лубська (сценографія), Г. Дибовський (хореографія), І. Юсупова (хормейстер), заслужена артистка України Н. Чоп (роль другого плану).

    Березень 2006, молодіжний фест «Театрон». На харківській сцені – вистава «Сватання на Гончарівці» Гр. Квітки-Основ’яненка (режисер – заслужений діяч мистецтв України В. Московченко). Лауреат фестивалю – арт. Анатолій Яворський (за краще виконання ролі другого плану).

    У травні 2006 на фестивалі театральних прем’єр, присвяченому 150-річчю з Дня народження І. Франка представлена вистава «Мені являлася любов» Т. Іващенко режисера О. Король у м. Івано-Франківську.

    У вересні 2006 на Всеукраїнському театральному «Вересневі самоцвіти», яке проходило у м. Кіровограді, театр представив виставу «Мені являлася любов» Т. Іващенко режисера О. Король.

    Театр проводить велику естетично-виховну роботу серед молодого покоління. Тому не випадково, що в репертуарі з’явились вистави, в центрі яких визначна особистість, великої духовної сили. Це Леся Українка («І все-таки я тебе зраджу…»), Тарас Шевченко («Поет і княжна») і Іван Франко («Мені являлася любов» Т. Іващенко).

Директор театру Заслужений діяч мистецтв України М. І. Кошовий.